Ta reklama billboardowa kaszle, gdy palisz w pobliżu

Reklama billboardu, która wykrywa, kiedy ktoś pali i kaszle, została odsłonięta w ruchliwym rejonie Sztokholmu.

Reklama cyfrowa może nie tylko wyczuć dym papierosowy, ale także rozpoznać, kiedy ktoś faktycznie pali, wykrywając poświatę, gdy się zapala. Według rzecznika agencji Åkestam Holst, która stoi za kampanią, korzysta z technologii podobnej do tej, którą można znaleźć poza niektórymi szpitalami i stacjami benzynowymi.

W reklamie szwedzkiej apteki Apotek Hjärtat mężczyzna zaczyna kaszleć, gdy technologia wyczuje, że ktoś pali w pobliżu. Następnie pojawia się wiersz „Nowy rok, nowe postanowienia”, a następnie wybór produktów rzucających palenie.

Według dyrektora marketingu Fredrika Kullberga Apotek Hjärtat – co dosłownie tłumaczone oznacza „serce apteki” – chce pomóc konsumentom żyć zdrowiej. Dał agencji możliwość swobodnego myślenia o tym, jak promować rzucenie palenia, popularną noworoczną rezolucję.

„Mamy strategię komunikacji, która dotyka ludzi i zawsze zastanawiamy się, jak sprawić, by komunikacja była warta rozmowy”, powiedział Kullberg telefonicznie do CNBC.com.

„To jedna z najbardziej opłacalnych kampanii, jakie kiedykolwiek przeprowadziłem” – dodał, biorąc pod uwagę uwagę, jaką przyniósł billboard. Koszty mediów i produkcji wyniosły około 30 000 euro (31 815 USD) za samą reklamę i była wyświetlana na stronie przy ruchliwej ulicy w Sztokholmie.

 

W Polsce kampaniami reklamowymi w komunikacji miejskiej zajmuje się Firma Be-Media

Zapoznaj się także z informacjami na stronie twoje media

Leave a Reply