Urząd ds. Standardów Reklamy rozważa wszczęcie dochodzenia w sprawie kampanii reklamowej poza domem, w której stwierdza, że ​​Michael Jackson jest niewinny z powodu wykorzystywania seksualnego dzieci po tym, jak 26 osób złożyło skargę do organu.

Organ nadzorujący reklamy powiedział skargi do kampanii „Fakty nie kłamią, ludzie tak”, która kieruje widzów do strony mjinnocent.com, powiedział, że reklama była obraźliwa, ponieważ zaszkodziła wiarygodności osób, które oskarżyły Jacksona o nadużycia, lub był nieodpowiedzialny, ponieważ mógł uniemożliwić ofiarom nadużycia zgłoszenie się.

Reklamy były wyświetlane na autobusach i przystankach autobusowych w Londynie, ale TfL powiedział w środę, że je zdejmuje . Skomentował: „Sprawdziliśmy nasze stanowisko i będziemy usuwać te reklamy. Zostały one odrzucone z powodu wrażliwości opinii publicznej i obaw związanych z ich treściami”.

Kampania nastąpiła po wydaniu filmu Leaving Neverland , koprodukcji między Channel 4 i HBO, w którym przeprowadził wywiady z dwoma mężczyznami, Wade’em Robsonem i Jamesem Safechuckiem, którzy twierdzą, że byli wykorzystywani jako dzieci przez Jacksona na jego Neverland Ranch w Kalifornii.

.

W Polsce interaktywne kampanie reklamowe w komunikacji miejskiej zajmuje się Firma Be-Media

Zapoznaj się także z informacjami na stronie twoje media

Leave a Reply