Urząd ds. Standardów Reklamy rozważa wszczęcie dochodzenia w sprawie kampanii reklamowej out-of-home, w której stwierdza, że ​​Michael Jackson jest niewinny z powodu wykorzystywania seksualnego dzieci po tym, jak 26 osób złożyło skargę do organu.

Organ nadzorujący reklamy stwierdził, iż skargi do kampanii „Fakty nie kłamią, ludzie tak”, co kieruje widzów do strony mjinnocent.com, powiedział on, że reklama była obraźliwa, ponieważ atakowała wiarygodność osób, które oskarżyły Jacksona o nadużycia, lub był nieodpowiedzialny, ponieważ mógł uniemożliwić ofiarom nadużycia zgłoszenie się.

Reklamy były wyświetlane na autobusach i przystankach autobusowych w Londynie, ale TfL zapowiedział w środę, że je zdejmje. Skomentował: „Sprawdziliśmy nasze stanowisko i będziemy usuwać te reklamy. Zostały one odrzucone z powodu wrażliwości opinii publicznej i obaw związanych z ich treściami”.

Kampania nastąpiła po premierze filmu Leaving Neverland, koprodukcji między Channel 4 i HBO, w której przeprowadził wywiady z dwoma mężczyznami, Wade’em Robsonem i Jamesem Safechuckiem, którzy twierdzą, że byli wykorzystywani jako dzieci przez Jacksona na jego Neverland Ranch w Kalifornii.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *