Przystanki autobusowe są wspaniałym medium reklamowym, ale aby je wykorzystać, potrzeba dużo kreatywności. Reklamy na przystankach autobusowych znane również jako „tablice reklamowe na przystankach autobusowych” są bardzo skuteczne, czasem bardziej niż większe tablice (Billboardy), jak twierdzą badania sponsorowane przez Right Angle Media.

Co więcej, niektóre obszary nie mają billboardów jako opcji reklamowej, więc reklama na przystankach jest często będzie doskonałą alternatywą dla większych billboardów.

Poza tym są zawsze aktywne, ponieważ pracują dla reklamodawcy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Reklamy na przystankach autobusowych zapewniają również doskonałą widoczność – kierowcy, piesi i kierowcy autobusów widzą Twoje reklamy. Co więcej, wiele osób zobaczy to więcej niż jeden raz, ponieważ ludzie zwykle mijają tę samą lokalizację codziennie podczas jazdy do pracy, a następnie z powrotem do domu. Kolejną naprawdę ważną zaletą jest możliwość precyzyjnego kierowania geograficznego. Jeśli prowadzisz działalność lokalnie i chcesz docierać do lokalnych konsumentów, prawdopodobnie nie ma lepszego nośnika reklamowego.

Z drugiej strony zwykłe reklamy przystanków autobusowych nie mogą skutecznie przyciągnąć uwagi konsumentów z powodu komunikacji w jedną stronę. Zwykle ludzie zanudzają się na śmierć, czekając na autobus, więc wszyscy chcieliby podziękować reklamodawcy za udostępnienie małej gry, a ostatecznie może nawet kupić produkt później. Oto najbardziej kreatywne reklam na świecie, którym udało się to osiągnąć.

Real Hip Hop: Black Power

Wonderbra: I Broke the Glass

 

Guarana Antarctica: Net

Christopher & Dana Reeve Foundation: Wheelchair

IKEA: Bus Stop

Apple Macbook Air: Swing

Coca-Cola: New Grip Bottle

Etv: Football World Cup

3M Security Glass

W Polsce kampaniami reklamowymi w komunikacji miejskiej zajmuje się Firma Be-Media

Zapoznaj się także z informacjami na stronie twoje media

Leave a Reply